Skocz do zawartości

Jak Zostać Dobrym Hostem

38 odpowiedzi w tym temacie

#21 BANNED FOR DOTA

Tata

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 704 postów
  • Serwer: Garena
  • Nick: teerON

Napisano 03 July 2007 - 17:44

brzmi interesujaco, a czy sa jakies szczegolne wymogi co do platformy?

#22 Bargian

Niemy forumowicz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Serwer: Northrend
  • Nick: Bargian

Napisano 03 July 2007 - 17:54

Nie. LC jest maly i bardzo niewiele wymaga zasobow.
Jak do tej pory hostowalem z LC z 25-30 gier i tylko raz mi wyskoczyl LC error.

#23 BANNED FOR DOTA

Tata

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 704 postów

Napisano 03 July 2007 - 18:15

juz pobieram pliki smile.gif

Użytkownik teeron edytował ten post 04 July 2007 - 17:08

#24 Arthur_I

Świeżo upieczony forumowicz

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Serwer: EuroBattle.net

Napisano 07 July 2007 - 10:23

Witam pojawiły się nowe pytania co do banlisty chciałbym dowiedzieć się coś o samym programie odnośnie banowania nie wiem czy wszystko dobrze robię. Prosze o opisanie regół, które obowiązują w świecie ban listy tzn. kogo można banować jak to zrobić w czasie trwania gry i jak dokładnie się to robi. Interesuje mnie też możliwość wywalenia gracza który nie wyszedł z gry ale w niej nie uczestniczy to bardzo przeszkadza i jeszcze jedno czasami proszony jestem (jako host) o poprawienie pinguty tylko niestetynie mam zielonego pojęcia jak to się robi. Za odp z góry dzięks.

#25 Gaav

Expert forumowy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7712 postów
  • Serwer: Azeroth
  • Nick: pinq_

Napisano 07 July 2007 - 11:07

CYTAT
możliwość wywalenia gracza który nie wyszedł z gry ale w niej nie uczestniczy

po co wywalac gracza ktory nie jest w grze? nie rozumiem

poprawiasz ping wylaczajac wszelkie programy jakie korzystaja z dostepu do internetu (gadu gadu, programy p2p (bearshare, dc++, emule itp.) torrenty, itd.)

banowac mozesz kogo chcesz i nikt nie ma na to wplywu, a banujesz wpisujac /ban <nick> <data/powod/w/e)

#26 Arthur_I

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 07 July 2007 - 14:03

Jest w grze tylko w niej nie uczestniczy czyli stoi sobie w bazie i nie bierze w niej udziału, nie pomaga grczom ze swojego timu , a do tego nie można sprzedać jego przedmiotów no i kasa dzieli się też na niego to jest gorsze o tego gdyby wyszedł.

#27 BANNED FOR DOTA

Tata

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 704 postów

Napisano 07 July 2007 - 15:01

kurcze pytlem sie wczesniej czy LS dziala na GGC , na batelnecie dziala spoko

niech mi ktos pomoze jak to zrobic dzialajace na ggc biggrin.gif

Użytkownik teeron edytował ten post 07 July 2007 - 15:25

#28 Jacob

Expert forumowy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2883 postów
  • Nick: Jacob

Napisano 07 July 2007 - 17:25

Po co ci LC na GGC ? =.= GGC daje 0 Delaya... tak samo jak LC na B.Net ~~

#29 chmurli

• Użytkownik
  • 8 postów
  • Serwer: Northrend
  • Nick: chmurli

Napisano 03 March 2008 - 14:57

nie chce zakladac nowego tematu, a mam jedno pytanie i mysle ze tu bedzie pasowac.
mianowicie co oznacza skrot dc? lc=listchecher, ale dc? spotkalem sie z tym na dota-league w sigu

#30 BANNED FOR DOTA

Tata

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 704 postów

Napisano 03 March 2008 - 17:40

dc = dota client, taki programik ktory ponoc zmniejsza delay tak jak lc

#31 Rake

• Użytkownik
  • 11 postów
  • Nick: Rake

Napisano 11 March 2008 - 16:12

CYTAT(Ayden @ Jun 26 2007, 21:30) <{POST_SNAPBACK}>
dobre łącze (co znaczy dobre? poprostu porządny internet - nie da się tego wyjaśnić)

Ależ da się Aydenek, da się wink.gif A jeśli Ty nie potrafisz to po prostu pomiń ten temat smile.gif

Hmm...aby wyjaśnić co znaczy 'dobry' host należało by zacząć od 2 rzeczy, a mianowicie 1. jak działa internet ? i 2. czym jest ping ?

Robiąc cokolwiek w internecie, przesyłamy i odbieramy dane w postaci pakietów.To chyba każdy wie ( a raczej powienien tongue.gif ).Nie są to oczywiście dane w normalnym rozumieniu plików, które np. możemy pobrać z internet tylko raczej informacje, co aktualnie zrobiliśmy.Przykładowo, klikając myszką w przycisk 'ok' na jakiejś stronie internetowej wysyłamy do tej strony ( a raczej do servera, na której owa strona jest umieszczona ) informacje o tym, iż nastąpiła akcja w postaci kliknięcia w jakiś tam przycisk.Następnie strona odsyła do naszego komputera pakiet informacji, które ukażą się na naszym PC w postaci tego, co powinno zostać wyświetlone po kliknięciu w ów przycisk.Oczywiście dzieje się to w bardzo krótkim czasie i właśnie ten czas ( wysyłania/odbierania pakietów informacji ) jest pingiem.Co dokładnie mówi nam ping ? Otóż, ping informuje nas ile czasu ( w milisekundach ) potrzeba na wysłanie/odebranie pojedynczego pakietu danych do/od danego servera/strony, itp.

'No dobrze' - powiedzieliby zapewne niektórzy z was - 'Mam szybkie łącze, ping do polskich serverów typu onet.pl poniżej 20 ms, ping do zagranicznych serverów ( np. hotmail.com ) poniżej 100 ms a mimo to gdy hostuję gry większość narzeka na lagi/delay.Dlaczego ?'.Aby to wyjaśnić trzeba wprowadzić kolejne pojęcie - 'routing' ( z ang. route - trasa ).'Routing' można właśnie zdefiniować jako trasę, którą przebywają pakiety danych zanim dostaną się do adresata ( hosta Doty, czy servera, który pingujecie ).W większości przypadków bowiem trasa ta nie jest bezpośrednia, tzn. pakiety, wysłane od Was zanim trafią do adresata muszą przejść przez kilka( lub kilkanaście ) 'punktów przystankowych', czyli serverów, umieszczonych w różnych krajach.Od czego zależy to, czy połączycie się z kimś bezpośrednio, czy może odbędzie się to za pośrednictwem kilku serverów ? Od kompatybilności Waszego dostawcy internetowego z dostawcą internetowym graczy, z którymi się łączycie.A dlaczego wogóle istnieje coś takiego ? Przecież nie trudno się domyślić, że byłoby by 10000 razy lepiej, gdyby wszędzie był połączenia bezpośrednie, prawda ? No cóż...tego nie jestem w stanie wytłumaczyć, ale logika podpowiada, że chodzi tu o pieniądze wink.gif ( bowiem, np. USA ma bezpośrednie połączenie z europą - tzw 'światłowód' i grając z hostach USA można odczuć lepsze warunki gry niż na wielu europejskich, szczególnie tych wschodnioeuropejskich, gdzie jakość internetu i połączeń międzynarodowych jest naprawdę kiepska ).

Z tego samego powodu, np. wasz sąsiad, posiadający internet w CHELLO ( przykład ) może mieć o wiele gorsze warunki gry na wszym hoście ( gdy macie, np. Neostradę ), niż powiedzmy jakiś Słowak, bowiem może się okazać, iż Tp.sa posiada bezpośrednie połączenie do dostawy internetowego ów Słowaka, a aby dotrzeć do obiorców CHELLO ( nie wiem jaka spółka za tym stoi tongue.gif ) sygnał musi przejść przez zagraniczne servery ( np. niemieckie -> francuskie -> znowu niemieckie i dopiero do Polski ), wobec czego trasa jest o wiele dłuższa, a co za tym idzie gorsze warunki gry wink.gif Oczywiście, to tylko wymyślony na szybko przykład( bo tak naprawdę nie wiem jaki 'routing' mają poszczególni dostawcy), jednakże jak zapewne większość z was wie, CHELLO i Neo się 'gryzą' ( możesz mieć 6 mb/s w CHELLO i ktoś z 6mb/s neo będzie miał u Ciebie ogromne lagi i vic versa ).

Można więc teraz pójść 2 kroki dalej i wytłumaczyć kolejne 2 pojęcia, owiane tysiącami mitów i legend, a mianowicie 'delay' i 'lag'.Czym jest więc 'delay' ? Jest to opóźnienie w wysyłaniu/odbieraniu pakietów, spowodowane zarówno odległością do hosta/graczy, jak i trasą, jaką przebywa sygnał internetowy, zanim dotrze do graczy/hosta.A 'lag' ? jest to nic innego jak strata części, bądź całości ( wtedy zazwyczaj następuje 'disc' ) informacji zawartych w pakietach na skutek trasy, które one przebywają ( im dłuższa, tym większe prawdopodobieństwo na utratę danych ) oraz także jakości połączenia.

No dobra, dość teorii czas na praktykę tongue.gif

Odpowiedź na pytanie, wokół którego oscyluje dyskusja ( Co jest najważniejsze przy hostowaniu gier ) jest następująca :

1) Kompatybilność dostawców internetowych.Im większa, tym lepiej.Najlepiej wybierać tzw 'międzynarodowych dostawców netu', tacy bowiem mają najlepsze połączenia z innymi krajami, wobec czego są najlepsi do hostowania gier( gdzieś nawet widziałem jakiś spis takowych dostawców w europie, ale nie pamiętam adresu strony tongue.gif ).
2) Stabilność łącza internetowego ( nie mylić z prędkością ! ).Jest to najogólniej mówiąc jakość sygnału internetowego.Oczywiście, zależy ona od punktu 1), jednakże zapewne wielu z was niejednokrotnie miało wrażenie że ich net strasznie się 'muli', czas oczekiwania na załadowanie się strony typy onet.pl czy wp.pl to kilkanaście sekund ( gdy normalnie jest 1-2 ), pingi do polskich serverów to kilkaset ( normalnie 10-40 - zależy od szybkości łącza ), itp.Szczególnie użytkownicy Neostrady coś takiego niejednokrotnie odczuli( wiem, bo sam mam neo -.- ).Jaki jest tego powód ? Głównie przestarzałość lini telefonicznych, które zwyczajnie nie dają rady 'udźwignąć' przesyłania takiej ilości danych ( Tepsa sprzedaje tysiące neo miesięcznie, a lini nie modernizuje wcale -.-).
3) Szybkość łącza internetowego, czyli to, na co leci 99% kupujących myśląc, że te 6 mb/s na papierku zapewni im idealny internet do wszystkiego wink.gif Jeśli chodzi o hosting, szczególnie ważny jest 'upload'.Bowiem, dopóki gracie na czyimś hoście to pakiety wysyłacie tylko do hosta, a on już do wszystkich innych graczy.Innymi sowy mówiąc, wszelka 'komunikacja' między wami a graczami odbywa się przez hosta.Natomiast gdy Wy hostujecie grę, wszyscy przesyłają pakiety przez Was i żeby być w stanie to 'udźwignąć' bez konsekwencji w postaci delaya czy lagów, trzeba mieć odpowiednio dobry upload.Szczerze to nie wiem ile dokładnie, ale jeśli chcecie zapewnić dobrą jakość gry graczom, niezależnie od ich krajów to powinno to oscylować w granicy 0,5 mb/s ( oczywiście liczy się także trasa, komptaybilność łącza między wami, a graczmi, itp ).
4) Jakość sprzętu, czyli po prostu wasz Komputer musi udźwignąć wszelkie efekty graficzne ( w praktyce, ten punkt jest mało istotny, odnosi się głównie do posiadaczy kilkuletnich komputerów ).

Kolejność punktów odpowiada znaczeniu warunków, które muszą być spełnione do hostowania ( 1szy punkt jest najważniejszy ).Ogólnie...jeśli posiadacie stabilny i w miarę kompatybilny internet to nawet mając kiepską prędkość ( 256 kbps ) będziecie całkiem przyzwoitymi hostami dla większości graczy.Szczególnie odnosi się do to hostowania gier na Battle.net i PvPGN ( Eurobattle.net ), gdzie tak czy siak warunki gry nie są zbyt dobre, a to z uwagi przez narzucony przez twórców minimalny, nazwijmy to, 'próg grywalności' ( wyleciało mi słowo z głowy tongue.gif z ang to jest 'latency'), który jest ustawiony na 250 ms( po to, aby Ci którzy mają kiepskie bądź nie za dobre łącza także mogli się cieszyć z przyjemności gry na Battle.net ;P ).No i oczywiście należy pamiętać, że jeżeli gracze mają kiepskie warunki do gry ( 4 punkty, które wymieniłem odnoszą się także do normalnego grania, aczkolwiek w z deka mniejszym wymiarze ) to choćby host był idealny to i tak będzie delay i lagi.No ale to już będzie ich wina ( chodź i tak będą zwalać na hosta tongue.gif ).

Uff, więcej mi się nie chce pisać narazie.Jak wpadnę później to zedytuję posta i opiszę mechanizmy działania takich rzeczy jak DC, LC czy boty do hostowania( np. LainEthLite ).

Mam nadzieję, że powyższy wykład okaże się przydatny tongue.gif Sorki, że tak dużo tego, ale już nie mogłem patrzeć na bzdury, które niektórzy ludzie wypisują tongue.gif

Użytkownik Rake edytował ten post 11 March 2008 - 16:16

Eurobattle.net Administrator

Potrzebujesz coś uploadnąć, tak na szybko ? Sprawdź to !

#32 quard

niezly, a nawet swietny manipulator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1067 postów
  • Nick: QuarD
  • Klan: :D

Napisano 11 March 2008 - 16:50

podwiesic i dac do wyuczenia na pamiec kazdemu, kto narzeka na lagi.

"czasami jestem sobie taki podroznik, ze wchodze na slupy od pradu" - Jan Papiesz 2

#33 BANNED FOR DOTA

Tata

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 704 postów

Napisano 11 March 2008 - 19:23

danke rake, no ayden to juz przesadzal tongue.gif btw niedoczytalem tego nicka up i myslalem ze guard z ss przyszedl cie pochwalic tongue.gif

#34 MooShQeen

Bełkoczący forumowicz

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Nick: MooShQeeN

Napisano 16 March 2008 - 12:39

One word Rake. Respect.

//za duza sygnatura

#35 Danon

Demagog forumowy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Nick: Zuvvo

Napisano 19 January 2009 - 14:26

Hej ja mam takie pytanie na szybko ...
czy mozna hostowac na eurobattlenecie gry przez lc? na battle.net na pewno sie da bo hostowalem kiedys wink.gif Teraz wróciłem do gry, bo kumple z rl graja na eurobattle.net i pytam sie tongue.gifP

prosze o szybka odpowiedz ;D tak/nie

pozdrawiam ^^

#36 Kubix

Mówca forumowy

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
  • Nick: Kubixpwner

Napisano 19 January 2009 - 14:46

Nie.

#37 Anomandaris

• Użytkownik
  • 18 postów
  • Nick: Anomandaris

Napisano 19 January 2009 - 20:20

Tak. Aczkolwiek bardziej polecam GHosta, do hostowania gier bez delayu: http://eurobattle.net/showthread.php?t=79454

#38 Razjel The Falling Angel

Bełkoczący forumowicz

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Nick: RAZjel1985

Napisano 11 March 2009 - 21:18

został zamknięty jeden topic, lecz chciałem dodać że więkoszość graczy jeśli chodzi o neo ma ten sam problem. Kwestia jest tego że sygnał ze skrzynek ONU jest niestety źle rozdzielany i przesyłany do rozdzielni (dodatkowo problem sprawia kwestia iż z łącz TP -> są dzierżawione przez innych providerów, jest zakłócany mimo przesyłu światłowodami). Jedynym ratunkiem dla Tych graczy jest nie wykupienie szybszego internetu lecz (to niemożliwe z naszej strony!) modernizacja rozdzielni :/
Owszem jak wcześniej było powiedziane wiele czynników wpływa na jakość połączenia lecz część z nich nie leży w naszej kwestii i winie jakości sygnału sad.gif

#39 chanyuan

Demagog forumowy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 507 postów

Napisano 29 December 2017 - 08:03

canada goose outlet store

canada goose

ralph lauren outlet

christian louboutin outlet

ugg outlet